Kripto Para Madenciliği Mining Nedir? Nasıl Yapılır

0 10

Kripto Para Madenciliği Mining Nedir? Nasıl Yapılır

Kripto terimi şifre kelimesinden gelmektedir. Kripto para da şifreleme yöntemiyle üretilen sanal paradır. Kripto paranın blok zincirler üzerinde şifrelenerek üretim oluşturmaya kripto para madenciliği denir. Online ortam gerektiren madencilik işlemini yapabilmek için farklı teknik ve donanımsal cihazlar (tablet, telefon ve bilgisayar) kullanılmalıdır.

Kripto para transferlerinin geçerli sayılabilmesi için kripto madenciler tarafından doğrulanarak onaylanması gerekmektedir. Kripto paraların kullandığı teknoloji ve madencilik türüne göre onay süreçleri değişiklik göstermektedir. İnternet üzerinden yapılan şifrelenen mining alım-satım işlemlerinin yapılması için sanal cüzdan açılmalıdır. Kripto para madenciliği yapanlar sanal cüzdanlar arası transfer yaparak paralarını kripto para cinsinden çekebilirler.

Kripto Para Madenciliği Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Son zamanlarda dijitalleşmenin giderek gelişmesi insanları farklı yatırımlara yönlendirmektedir. Kripto para madenciliği yapan kullanıcılar;

  • Kripto para madenciliği yatırımı yapmadan önce iyice araştırma yapmalı ve bilinçli kararlar almalıdır.
  • Kripto para madenciliğinin riskli bir yatırım olduğunun farkına varın. Kazanmak kadar kaybetmeyi de göze alarak yatırım yapmalısınız.
  • Kripto para madenciliği yatırımı yaparken para transferleriniz yapacağınız sanal cüzdanlar oluştururken donanımlı ve güvenilir sana cüzdan oluşturun.
  • Kripto para madenciliği yatırımı yaparken online işlemlerini yaptığınız cihazları ( tablet, telefon ve bilgisayar ) yüksek kaliteli anti virüs programları kullanın. Çünkü kişisel bilgileriniz ve sanal cüzdan hesabınız siber saldırılarla hacklenebilir.
  • Kripto para madenciliği yatırımlarınızda işlemlerinizi yaparken para göndereceğiniz alıcı adresini kontrol edin. Yatırım yapmadan önce alıcı adresi kontrol edilmezse hesabınızdaki para herhangi bir yanlış işlemde kaybolabilir. Sanal ortamda yapılan para  transferlerinde mobil bankacılık işlemlerinde de bilgiler açısından dikkat etmelisiniz.
  • Kripto para madenciliği yatırımı yapacağınız madencilik türünü ve sitesini ilk önce iyice araştırmalısınız. Kullanıcı yorumlarını dikkate almalısınız. Kripto para madenciliği yatırımınızı güvenilir sitelere yapın.
  • Kripto para madenciliği yatırımı yaparken portföyünüzde bulunan tüm varlığınızı yatırmayın düşük miktarda yatırım yapmalısınız. Kripto para madenciliği yatırımı yaptığınız sitenin sistemini tam öğrenmelisiniz. Öğrendikten sonra yatırım miktarınızı arttırabilirsiniz. Çünkü bir anda paranız arttığı gibi azalabilir.
  • Son olarak kripto para madenciliği yatırımı yaparken bu yatırımların online ve dijital olarak yapıldığı için dijital okur yazar seviyenizi artırıp dijital teknolojiye hakim olmalısınız.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.