Elektrikle Çalışan Otomobil Modelleri

0 7

Elektrikle Çalışan Otomobil Modelleri

Benzinin kullanım maliyeti oldukça çok olduğu için insanlar şarj edilebilir arabalar kullanmayı tercih ediyorlar. Benzine herhangi bir ihtiyaç kalmadan sadece elektrik ile şarj edilen otomobillerin kullanımları oldukça pratik ve rahattır. Yakıt kullanmadan sadece elektrik sayesinde şarj edilen çalışabilen otomobiller ekonomik yönden de kullanım rahatlığı sunuyor.

Ar-ge  çalışmaları 2014 senesinden bu yana devam eden ve ilk defa 2017 Frankfurt otomobil fuarında görücüye çıkarılan Aspark Owl, tamamen elektrikle çalışan dört dörtlük tasarımı olduğu kadar performansıyla da oldukça sansasyonel bir model olan bu otomobil sadece 1.92 saniyede 40 kilometre 400 kilometre hıza ulaşıyor. Şu an prototip aşamasında otomobil Tesla’nın 0’dan 100 kilometreye 1.9 tane de çıkan Roadstar modeline rakip gibi duruyor.

Volkswagen’den Yeni Bir Hamle Daha

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Volkswagen yeni modeli VW I.D Vizzion elektrikli otomobil piyasasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Tamamen elektrikli olan bu model aynı zamanda self-driving yani otomatik özelliği de bulunuyor. Önümüzdeki günlerde Cenevre motor Show’da tanıtılması beklenen bu model bataryada sayesinde tek şarjla 664 kilometre yol edebilme kapasitesine sahiptir.

Renault’un Zoe Modeli

Dünya çapında en fazla otomobil satan üreticilerin başı olan Renault’un elektrikli otomobili Zoe 2018 model ile çok hızlı ve çok daha güçlü bir otomobil. Eski modelleri çoğunlukla şehir içi kullanımlarda tercih edilen Zoe yenilenmiş bataryası ve 225 nm tork gücü ile artık şehirlerarası yolculuklarda daha rahat kullanılıyor. Sürücü paneline entegre edilmiş olan dokunmatik ekranı ile çok daha pratik ve keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Zoe yeni metalik renkleri de görülmeye değer bir görseli var.

Volvo En İyi Bildiği İş

Polestar 2 ismini verdiği elektrikli otomobil modelini piyasaya çıkarmış olduğu İsviçre otomobil devi olan bu firmanın aynı esnada en iddialı olduğu segment olan Suv’de bir elektrikli model olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor. XC40 adı verilen bu yeni nesil tam elektrikli Suv 3 silindir ve tek şarjla 700 kilometre yol aşacak kapasitesine sahiptir. Diğer otomobil markaları da Mini-e, Shelby Supercars Ultimate Seri Ev, Opel Ampere olarak göze çarpıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.