Bitcoin’den Nasıl Para Kazanılır?

0 10

Bitcoin’den Nasıl Para Kazanılır?

Kat kat daha fazla para kazanmak, en güzel arabalara binmek ve konforlu bir hayat yaşamak pek çok kişinin hayali değil mi? Tabii ki, bu birçokları için bir rüya. Tabii ki pazara giriş amacı da farklı olabilir. Günlük para çekme, borcun geri ödenmesi, tatil ödemelerinin geri çekilmesi vb. Bu liste büyümeye devam ediyor.

Öncelikle, Bitcoin ve kripto para birimleri alıp satan bir borsaya, yani bir menkul kıymetler şirketine kayıt olmanız gerekir. Bu kurumlardan hangisinin en iyisi olduğunu sorduğunuzda Binance’in milyonlarca kripto  yatırımcısına hizmet verdiğini görebilirsiniz. Binance’e para yatırmanın iki yolu vardır. Para yatırmanın bir yolu kredi kartı kullanmak, ikinci yol ise banka aracılığıyla havale/EFT yapmaktır. Bunlar, kripto para birimleri dünyasına girerken atılması gereken en basit adımlardır.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, bankaların ve hükümetlerin merkezi kontrol ve denetiminden bağımsız olarak çalışan dijital bir para birimidir. Bitcoin tamamen eşler arası yazılıma ve şifrelemeye dayanır.  Halka açık  defter, tüm Bitcoin işlemlerini kaydeder ve kopyaları dünya çapındaki sunucularda saklanır. Tüm işlemler ağ üzerinden herkese açık olarak yayınlanır ve düğümler arasında paylaşılır. Bu işlemler her 10 dakikada bir  “blok” adı verilen bir grup madenci tarafından toplanır ve blok zincirine kalıcı olarak  eklenir. Bu bir Bitcoin defteridir.

Bitcoin Amacı Nedir?

Karanlık  dünyadan gerçek dünyaya çıkan kara para, dünyanın en değerli para birimi haline geldi. Deep Web, günümüz ülkesinde yasaklanmış gibi görünen Bitcoin ve Altcoin için hala en yaygın kullanılan yer. Aslında, paranın  ana kullanımı kriptografiyi yasadışı veya vergiden muaf araştırmalarda kullanmaktır.

Bitcoin Türkiye’de Yasal Mı?

Bu konuda çok soru sorulduğunu biliyoruz. 25 Kasım 2013 tarihli bir BDDK basın açıklaması, Bitcoin’in Türkiye’de yasal ve kontrollü olup olmadığını açıkladı. Açıklamaya göre: Mevcut yapısı ve işlevi nedeniyle, kamu veya özel kuruluşlar tarafından çıkarılmayan ve garanti edilmeyen kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin, yasa kapsamında e-ticaret olarak değerlendirilmemektedir. Dolayısıyla yukarıdaki yasa mümkün değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.